Řidičský průkaz na automobil (sk. B)

Kompletní průvodce

Řidičský průkaz na auto, řidičák na auto, Jak dlouho trvá řidičák na auto
Získejte řidičský průkaz snadno a rychle s Autoškolou Hartlová! Nabízíme komplexní výcvik pro řidičský průkaz skupiny B v Kutné Hoře a okolí. Zajímá vás jak dlouho trvá udělat řidičák? Máme pro vás odpověď!

Náš kompletní průvodce vám pomůže:

  • Zjistit, co je potřeba k získání řidičského průkazu.
  • Přihlásit se do kurzu a absolvovat teoretickou a praktickou výuku.
  • Složit závěrečné zkoušky a vyzvednout si řidičský průkaz.

Proč si vybrat Autoškolu Hartlová?

  • Zkušení a přátelští instruktoři
  • Moderní vozy a vybavení
  • Individuální přístup
  • Vysoká míra úspěšnosti

1. Krok: Poptávka

(Okamžitě)

Stačí vyplnit základní údaje v poptávkovém formuláři o vás a my se vám ozveme zpět, hned jak to jen půjde.

2. Krok: Přihlášení do kurzu

(1. Týden)

Následuje vyplnění dokumentu „Žádost o přijetí k výuce a výcviku“. Ten bohužel nejde zaslat elektronicky, ale můžete nám ho poslat poštou (Vocelova 495, 284 01 Kutná Hora 1) nebo donést do schránky ve vnitrobloku základní školy (mapa).

Pokud se vám ani jedna varianta nehodí, zavolejte a domluvíme se na vyzvednutí u vás doma při jedné z našich jízd.

3. Krok: Lékařský posudek

(*až 2 týdny)

Abychom vás mohli s vaší přihláškou zaregistrovat, potřebujeme ještě, abyste zašli za vaším obvodním lékařem, který vyplní dokument „Lékařský posudek“ a potvrdí vaši způsobilost k řízení motorových vozidel, tedy pro řidičský průkaz na auto.

Lékařský posudek odevzdejte společně s žádostí o přijetí k výuce a výcviku, abyste nám ho nemuseli posílat zvlášť.

A pozor. V případě, že používáte kontaktní čočky nebo dioptrické brýle, požádejte svého lékaře, aby je v posudku nezapomněl zmínit.

Pokud nebudete mít na žádosti obojí – tzn. brýle i kontaktní čočky, pak budou i v řidičském průkazu uvedeny jen například brýle a při případné silniční kontrole nebudou kontaktní čočky akceptovány a považovány za dostačující.

4. Krok: Teoretická příprava a praktická výuka

(Od obdržení lékařského posudku do 1,5 měsíce)

Dokumenty máme, tak jdeme na to! Jakmile vás jako žáka zaevidujeme na úřadě, můžeme začít s výukou. Ta je zahájena úvodní teoretickou hodinou, kde se zároveň domluvíme na termínech praktického výcviku. Řidičský průkaz na auto už je skoro váš!

Teoretická příprava probíhá každý čtvrtek mezi 16-18:00. Někdy plánujeme teoretickou výuku operativně a je třeba, aby žáci potvrdili svou účast prostřednictvím SMS. Během 17 teoretických hodin se dozvíte vše potřebné k tomu, abyste se mohli stát zodpovědnými řidiči. Pravidla silničního provozu, základy první pomoci a další užitečné informace.

Praktická příprava je obsažena ve 14 jízdách. V rámci ní si žáci osvojí ovládání a řízení motorového vozidla pod dohledem jednoho z našich profesionálních instruktorů.

5. Krok: Zkoušky

(Do dvou týdnů od dokončení teorie a praxe)

Poslední krok k tomu stát se řidičem jsou zkoušky. Pozor – součástí ceny autoškoly není poplatek úřadu za test a zkouškovou jízdu s komisařem. Poplatek činí 700 Kč a zahrnuje teoretický i praktický test.

Jak takové zkoušky vypadají?

Teoretický test se skládá na úřadě v Kutné Hoře. Probíhá online na počítači. Praktická zkouška začíná i končí u obecního úřadu na vyhrazeném místě pro autoškolu. Jízdu režíruje komisař. Naviguje řidiče a také ho hodnotí. Nebojte, náš instruktor, na kterého jste byli zvyklí po dobu tréninkových jízd, bude ve vozidle zrovna tak. Teoretický test a praktická zkouška probíhají maximálně do dvou týdnů od poslední jízdy, abyste vše ještě měli v živé paměti.

Pokud se něco nepovede, což se může stát, máte ze zákona nárok na opravný pokus. Na test máte další dva pokusy, každý z nich je za poplatek 100 Kč. V případě opravy praktické zkoušky platí žák 400 Kč za každou opravnou jízdu.

Na opravném termínu se dohodneme až když známe další termíny zkoušek a najdeme tam volné místo. To může být hned v dalším měsíci, anebo za dva měsíce od prvního pokusu. Záleží na domluvě autoškoly s komisařem.

Zkoušky hotovy? ✅

Gratulujeme! Je čas si zažádat o řidičský průkaz. Pokud jste z Kutné Hory, komisař rovnou předá vaše potřebné dokumenty na úřad, a zažádat si můžete hned druhý den. Pokud jste odjinud a chcete podat žádost tam, kde vám to vyhovuje, dostanete potřebné dokumenty do ruky. K vyzvednutí řidičáku vám pak bude stačit občanský průkaz. V případě, že nejste plnoletí, potřebujete s sebou svého zákonného zástupce, případně i mentora (pokud není mentorem zákonný zástupce).

Přejeme šťastnou cestu a děkujeme, že jste si pro řidičský průkaz na auto vybrali Autoškolu Hartlová!

Poslední volná místa do kurzů na motorku

Zarezervujte si poslední volná místa, ať nezmeškáte letošní sezónu v jedné stopě A, A1 nebo A2! U nás je nadstandardní bezpečnost standardem. Pro všechny věkové kategorie!